© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

WhatsApp stawia pod ścianą: Akceptujesz nowy regulamin, albo tracisz dostęp do funkcji aplikacji

Facebook przeszedł do ofensywy. Ci, którzy nie zaakceptują nowego regulaminu stracą dostęp do funkcji komunikatora WhatsApp.

Facebook chce, aby użytkownicy WhatsApp zaakceptowali nowy kontrowersyjny regulamin. Sprawa będzie prosta: albo akceptujemy, albo tracimy możliwość wysyłania i odbierania wiadomości.

Facebookowi zależy na danych, do których wcześniej nie miał – oficjalnie – dostępu. Gdy sprawa wyszła na jaw, użytkownicy masowo zaczęli opuszać platformę.

Jednak kryzys wizerunkowy nie zniechęcił Marka Zuckerberga. Firma jedynie przesunęła termin – z luty na maj – wdrożenia nowych przepisów.

– Zmiany w regulaminie wejdą w życie 15 maja 2021 r. i ich zaakceptowanie będzie niezbędne, by dalej używać komunikatora. Jeśli użytkownicy tego nie zrobią, to WhatsApp ich kont co prawda nie usunie (a przynajmniej nie od razu), ale staną się one nieaktywne. Dopiero akceptacja nowych warunków świadczenia usług pozwoli uzyskać dostęp do wszystkich funkcji – wyjaśnia portal Spidersweb.

Początkowo użytkownicy, którzy nowe zasady nie zaakceptują będą mogli odbierać połączenia i powiadomienia o nowych wiadomościach. Jednak odczytywanie i wysłanie wiadomości nie będzie możliwe.

Co ważne, nieaktywne konta będą usuwane po 120 dniach. Natomiast jeśli ktoś chciałby wyeksportować swoje dane, musi tego dokonać przed 15 maja.

Źródło: Spidersweb

Przeczytaj też

W tym tygodniu