© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Kto zyskał na skandalu WhatsApp? Telegram z gigantycznym wzrostem

Skandal wywołany zmianą polityki prywatności WhatsApp sprawił, że użytkownicy komunikatora Facebooka zaczęli uciekać do konkurencji. Telegram i Signal mają powody do zadowolenia.

Ogłoszenie zmiany regulaminu komunikatora WhatsApp wywołało zamieszanie wśród użytkowników. Wielu odebrało to jako koniec „prywatności” i skok na dane przez właściciela – czyli Facebook.

W efekcie wiele osób zaczęło szukać alternatywy dla komunikatora. Nowe informacje dot. wzrostów u konkurencji mogą rzucić nieco światło na to, kto stał się największym beneficjentem skandalu.

I ilu użytkowników mógł stracić WhatsApp… Według niektórych redakcji możemy mówić nawet o milionach użytkowników.

Dane z App Annie, że w samej Wielkiej Brytanii WhatsApp spadło z pierwszego miejsca na 23.

Jeśli chodzi o konkurencję to dwoma najpopularniejszymi opcjami był Signal – zachwalany przez Elona Muska, oraz Telegram. Obie aplikacje, które nie był nawet w TOP 1000 aplikacji w Wielkiej Brytanii, a w ciągu kilku dni wskoczył na miejsce pierwsze.

Stworzony przez Rosjan Telegram mógł zyskać ok. 25 mln nowych użytkowników. Twórca tej aplikacji, nie krył zadowolenia i stwierdził, że decyzja WhatsAppa mogła zapoczątkować największą cyfrową migrację w historii.

Źródło: Komputer Świat

Przeczytaj też

W tym tygodniu