© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Huawei straci dostęp do Google Duo

Huawei nie ma łatwego startu w 2021 roku. Gigant zostanie odcięty od kolejnej aplikacji Google.

Prezydent Donald Trump odszedł, ale wojna handlowa z Chinami trwa. Przekonało się o tym Huawei, które straci dostęp do kolejnej cennej aplikacji Google.

Chiński gigant powoli rusza ze swoim autorskim systemem operacyjnym Harmony. Jednak póki co jego telefony wciąż wykorzystują system operacyjny Google Android.

Jednak aplikacje i aktualizacje Google nie mogą trafiać do telefonów Huawei z powodu wojny handlowej. Niemniej popularny komunikator Google Duo był jeszcze do niedawna dostępny dla telefonów Huawei.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to się niebawem zmieni. Google ma bowiem udostępniać komunikator Duo tylko na certyfikowane smartfony z Androidem.

Zmiana ma nastąpić już w kwietniu. – Wzmianki na ten temat zostały znalezione w kodzie komunikatora z numerkiem 123. Tam pojawiają się informacje o monicie, który ma wyświetlać się na urządzeniach bez certyfikatu, co jest niezgodne z nadchodzącymi wymaganiami aplikacji – wskazuje Komputer Świat.

Deadline został ustawiony na 31 marca tego roku. Po tym czasie komunikator przestanie działać na wybranych urządzeniach.

Użytkownicy otrzymają jednak 14 dni na możliwość pobrania i zapisania swoich danych.

Źródło: XDA-Developers / Komputer Świat

Przeczytaj też

W tym tygodniu