© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Blizzard przejął studio Vicarious Visions. Stworzą Diablo II Remaster?

Studio Vicarious Visions zostało przejęte przez Blizzard. To właśnie ten zespół ma stworzyć m.in. remaster kultowej gry Diablo II.

Activision Blizzard sprząta bałagan z ostatnich lat. Aby wzmocnić zespół Blizzard wchłonął studio Vicarious Visions.

Jak wynika z informacji magazynu Bloomberg oraz bliskie Blizzardowi serwisu WoWhead.com to właśnie ekipa z Vicarious Visions ma pomóc przy remasterach klasycznych gier Blizzarda. Co ciekawe, Vicarious Visions to ludzie, którzy stworzyli remake Tony Hawk’s Pro Skater 1+2.

Z kolei Blizzard po remasterze StarCraft i Warcraft 3 chciałby remaster gry Diablo 2. Jednak w studiu po prostu brakuje ludzi.

Główny zespół skupiony jest nad rozwijaniem World of Warcraft: Shadowlands. Pozostałe ekipy pracują nad Diablo IV, Diablo Immortal, czy Overwatch II.

A przecież Diablo II to nie wszystko. Blizzard potrzebuje też ludzi do prowadzenia projektu World of Warcraft Classic (w tym The Burning Crusade).

Wszystko ma się wyjaśnić w trakcie eventu BlizzCon, który w tym roku będzie wirtualny z powodu pandemii. BlizzCon zaplanowano na 19-20 lutego.

Reporter Jason Schreier, który ujawnił szczegóły planów Blizzarda twierdzi, że w pracy nad Diablo 2 Remaster pomoże też część osób pracujących nad Diablo 4. Mają oni jednak tylko nadzorować projekt.

Źródło: Bloomberg / WoWhead

Przeczytaj też

W tym tygodniu