© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

CD Projekt z nowym pozwem zbiorowym. Cyberpunk 2077 będzie ich sporo kosztować

CD Projekt doczekał się kolejnego pozwu zbiorowego. Firma oskarżana jest o podawanie mylnych informacji przed premierą Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 przyniósł CD Projekt olbrzymie pieniądze, ale błędy, które ukazały się oczom graczy po premierze wywołały prawdziwe trzęsienie ziemi. Akcje spółki runęły, a nad firmą zawisło widmo pozwów.

Przeciwko CD Projekt wystosowano właśnie drugi pozew zbiorowy w Kalifornii. Łącznie aż pięć kancelarii prawnych z USA zapowiedziało pozwy zbiorowe przeciwko polskiemu studiu.

Prawnicy zarzucają Polakom m.in. podawanie mylnych informacji przed premierą Cyberpunk 2077. Efektem nowego pozwu był spadek akcji CD Projekt o 3,52 proc. w piątek.

Nowy pozew cywilny został złożony w Sądzie Okręgowym w Centralnej Kalifornii „przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami OTGLY oraz OTGLF i opartych na akcjach spółki” – poinformował CD Projekt.

Treść pozwu jest taka sama jak tego z grudnia. Pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej czy działania Spółki i jej Członków Zarządu związane z premierą gry Cyberpunk 2077 stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez między innymi wprowadzenie inwestorów w błąd doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie.

Przypomnijmy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił się niedawno do CD Projekt o informacje dotyczące działań, które firma podjęła w związku z problemami zgłaszanymi przez użytkowników Cyberpunka 2077.

Źródło: Wirtualne Media

Przeczytaj też

W tym tygodniu