© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

WhatsApp walczy o uciekających użytkowników

W związku z lawinowym wzrostem użytkowników konkurencyjnych komunikatorów, głównie Signala i Telegrama, WhatsApp podejmuje działania mające na celu zatrzymanie korzystających z aplikacji.

W swoim tweetcie zapewnia, że nie rezygnuje z szyfrowania end-to-end wiadomości użytkowników. Dodaje, że ani WhatsApp, ani jego właściciel Facebook, nie będzie miał dostępu do rozmów głosowych, informacji o lokalizacji i informacji z kim prowadzone są konwersacje.

Stało się to kilka dni po tym, jak platforma zaczęła informować użytkowników, że muszą wyrazić zgodę na nowe warunki użytkowania albo utracą dostęp do aplikacji. Zmiany dotyczyły udostępniania danych Facebookowi, a także informacji, jakie automatycznie zbiera WhatsApp: logi aktywności, logi urządzenia i połączeń, a także dane o lokalizacji i interakcje z kontami biznesowymi.

Wybór, a właściwie jego brak, przed jakim postawił WhatsApp swoich użytkowników (mogli tylko zaakceptować warunki lub usunąć konto) spowodował duże zainteresowanie konkurencyjnymi komunikatorami.

Źródło: EnGadget

Przeczytaj też

W tym tygodniu