© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Stadia i GeForce Now na telewizorach LG

Firma LG ogłosiła, że ​​jeszcze w tym roku wprowadzi do swoich najnowszych telewizorów dwie usługi oferujące granie w chmurze, Google Stadia i GeForce Now od Nvidia. Stadia będzie dostępna w drugiej połowie roku, po rozpoczęciu sprzedaży telewizorów OLED, QNED i NanoCell z 2021 roku – a GeForce Now pojawi się nieco później.

Google planuje, że Stadia pojawi się w Google TV w pierwszej połowie 2021 roku. W zeszłym tygodniu Sony ogłosiło swoją ofertę telewizorów na 2021 rok, wszystkie obsługują Google TV. Można więc założyć, że w ciągu kilku miesięcy również na nich znajdzie się Stadia.

Jeśli chodzi o GeForce Now, usługa jest obecnie dostępne na platformach Nvidia Shield, Windows, macOS, Chrome OS, Android oraz (w wersji beta) w Safari na iOS i iPadOS. Nie jest dostępna natywnie na żadnym telewizorze, więc LG jest w awangardzie pod tym względem.

LG zapowiada usługi streamingu w modelach na 2021 rok, pracujących pod kontrolą webOS 6.0. Telewizory ze starszym webOS 5.0 otrzymają wsparcie pod koniec tego roku.

Źródło: TheVerge

Przeczytaj też

W tym tygodniu