© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Samsung pokazał Exynos 2100. Najmocniejszy procesor dla telefonów!

Po bardzo źle przyjętych poprzednikach Exynos 2100 ma szansę na odkupienie. Samsung w końcu się postarał.

Exynos to linia procesorów, którą Samsung tworzy samodzielnie i umieszcza w telefonach na niektóre rynki – np. europejski. Jednak dotychczas procesory te wypadały bardzo słabo na tle Snapdragonów, co wywoływało poirytowanie klientów z Europy.

Do tego ostatni model prowadził do tego, że Samsungi bardzo krótko żyły na baterii i grzały się bardziej niż modele z Sanpdragonem.

Dwa dni przed pokazem nowych telefonów Samsung zaprezentował procesory Exynos 2100. I wszystko wygląda na to, że w końcu Koreańczykom się udało!

Exynos 2100 ma najlepsze parametry na rynku procesorów do telefonów. Jego sercem jest jeden, główny rdzeń Cortex-X1, z którego korzysta obecnie tylko Snapdragon 888, ale w Exynosie jest on taktowany zegarem 2,9 GHz, a u konkurenta 2,84 GHz.

Oba układy mają trzy rdzenie Cortex-A72, ale w Exynosie są taktowane 2,8 GHz, a w Snapdargonie 2,42 GHz. Są też cztery rdzenie Cortex-A55, taktowane zegarem 2,2 GHz w Exynosie oraz 1,8 GHz w Snapdragonie.

– Całość uzupełnia 14-rdzeniowy układ graficzny Mali-G78 MP14, który ma być o 40% wydajniejszy od poprzednika, cztery układy przetwarzania obrazu ISP (Snapdragon 888 ma takie trzy) oraz modem sieci 5G. Pozwalający na osiąganie prędkości do 7,35 Gb/s na falach milimetrowych oraz do 5,1 Gb/s na falach o częstotliwości do 6 GHz – wskazuje portal WhatNext.

Źródło: WhatNext

Przeczytaj też

W tym tygodniu