© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Hologram z dowolnego zdjęcia dzięki Looking Glass

W 2018 roku firma Looking Glass Factory wydała na świat pierwszy wyświetlacz holograficzny, przeznaczony dla twórców grafik 3D zestaw wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie pozwalający tworzyć bez użycia dodatkowego sprzętu VR lub AR.

Kolejny krok jaki podjęła firma to Looking Glass Portait. Firma kończy właśnie kampanię crowdfundingową, proponującą usługę, która ma na celu przekształcenie dowolnego zdjęcia 2D w hologram i wyświetlenie go na specjalnym ekranie.

Wystarczy wysłać zdjęcie na dedykowaną chmurę, a system uczenia maszynowego utworzy mapę głębi, zmieniając fotografię w holograficzny cud. Nie ma znaczenia, w jaki sposób zdjęcie zostało wykonane, ani nawet czy jest to prawdziwe ujęcie. Można nawet stworzyć trójwymiarową wersję komiksowego rysunku.

Looking Glass planuje uruchomić usługę wiosną 2021 r., wtedy też trafi do sprzedaży dedykowana ramka/wyświetlacz. Konwersja 100 zdjęć na hologramy ma kosztować 20 USD, ale ci, którzy zdecydują się wesprzeć zbiórkę (zamawiając zestaw za minimum 249 USD), otrzymają pierwsze 20 konwersji za darmo. Oczywiście jeśli kampania zakończy się sukcesem, uda się zebrać 2,5 mln USD do 14 stycznia.

I chociaż urządzenie powstaje jako narzędzie pracy zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów 3D, to bardzo ciekawie może wyglądać na nim nawet rodzinny album.

Źródło: lookingglassfactory.com

Przeczytaj też

W tym tygodniu