© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Apple na wojnie z Google. Aktualizacji nie ma, bo gigant nie chce ujawnić jakie dane zbiera?

Apple postanowiło zmusić twórców aplikacji do ujawnienia jakie dane o użytkownikach zbierają. Najpierw szału dostał Facebook, teraz Google odcięło aktualizacje.

Twórcy aplikacji na system operacyjny Apple iOS muszą ujawniać, jakie dane o użytkownikach są zbierane. W ten sposób Apple chce pokazać, że nie ma nic „za darmo” i uświadomić użytkowników ich sprzętu co robią z nimi twórcy aplikacji.

Już teraz w iOS 14 użytkownicy telefonów Apple otrzymują powiadomienia dot. informacji zbieranych informacji. Docelowo użytkownicy będą mogli zablokować możliwość zbierania informacji tym aplikacjom.

Efekt był piorunujący. Facebook opublikował w „The Wall Street Journal” artykuł, w którym przekonywał, że pomaga wielu małym biznesom właśnie dzięki dostarczaniu narzędzi do skutecznej promocji.

Teraz okazało się, że na rewolucję na swój sposób zareagował Google. Ten zamiast robić awanturę po prostu… przestał aktualizować swoje aplikacje na iOS.

Gdyby je zaktualizował, to musiałby poinformować o tym, z jakich danych użytkowników korzysta. Jednak tego, z uwagi na wstrzymanie aktualizacji, szybko się nie dowiemy.

Sam Google dopytywany o wstrzymanie aktualizacji tłumaczy się, że aktualizacje wkrótce ruszą. Zapewnił też, że ów nagły przestój nie ma żadnego związku z nowym regulaminem Apple…

Źródło: WhatNext

Przeczytaj też

W tym tygodniu