© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Kolejne pożegnanie – bye, bye Google Play Music

Z końcem roku 2020 żegnamy flasha, ale to nie ostatnie pożegnanie.

Z początkiem grudnia witryna Muzyki Google Play i aplikacje mobilne oficjalnie przestały działać dla wszystkich użytkowników, na całym świecie. To krok milowy w przejściu na YouTube Music, ale nie jest to krok ostatni. 31 grudnia to ostatni dzień na przeniesienie biblioteki Muzyki Play do zastępczej usługi YouTube lub pobranie jej przy użyciu Google Takeout.

Odwiedzając dzisiaj music.google.com lub uruchamiając aplikacje na Androida i iOS, pojawia się komunikat „Przenieś do YouTube Music”. To najłatwiejszy sposób transformacji i obejmuje: przesłanie kupionych piosenek, playlist, stacji, albumów i utworów zapisanych w Twojej bibliotece, polubień i nielubień oraz informacji rozliczeniowych.

Możesz też „Zarządzać swoją muzyką” usuwając bibliotekę muzyczną i/lub historię rekomendacji.

Trzecią opcją jest pobranie biblioteki muzycznej za pomocą Google Takeout: pobrana zostanie lista utworów, playlisty, stacje radiowe, przesłane pliki i zakupy w Google Play Music, a także historia odtworzeń i wyszukiwań.

Playlisty, stacje radiowe i informacje o ścieżkach zostaną wyeksportowane do pliku CSV, natomiast zakupione pliki i pliki przesłane będą dostępne w formie mp3. Możesz zdecydować, czy chcesz dostać na mejla link do ściągnięcia, czy też zapisać wszystko na Google Drive, Dropbox, Microsoft Drive lub Box. Dzięki temu łatwiej będziesz mógł przejść na inną muzyczna apkę lub po prostu przechować pliki lokalnie, u siebie na komputerze.

Odejście od Play Music zostało ogłoszone w sierpniu tego roku i niestety wszystko wskazuje na to, że 31 grudnia to ostatni dzień na decyzję i pobranie lub transfer plików. Po tej dacie Google planuje automatyczne kasowanie danych użytkowników Google Play Music.

Źródło: 9t05google

Przeczytaj też

W tym tygodniu