© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

PS 5 od środka. Napędu sam nie wymienisz…

Portal iFixit pokazał właśnie jak wygląda wnętrze konsoli PS5, a także rozebrał nowy kontroler od Sony DualSense. Chociaż Sony pokazało już co znajduje się w PS5 kilka miesięcy temu, to iFixit poszło znacznie dalej, pokazało zdjęcie rentgenowskie konsoli 😉

fot: Creative Electron (via iFixit)

iFixit doszło do kilku ciekawych wniosków. Po pierwsze dołożenie dodatkowego dysku SSD nie będzie żadnym problemem, zrobimy to przez zdjęcie bocznego panela i odkręcenie jedne śrubki. Oczywiście zarobimy to zaraz po tym jak Sony wypuści poprawkę i konsola będzie wspierać dodatkowy dysk.

Po drugie jest mała trudność przy wymianie napędu, jest on „sprawowany” software’owo z płytą główną, fizyczna wymiana napędu skutkuje błędem odczytu nośników. Czyli naprawa tylko w Sony. Porażka…

Jeszcze słowo o zasilaczu, a raczej o zaskakująco niskiej jego mocy. PS5 napędza 350 watowy zasilacz! Kto kto zna się trochę na budowie mocnego peceta do gier ta moc jest zaskakująco mała, zwłaszcza, że konsola na starcie po potrzebuje niewiele więcej niż 200W.

Jeszcze słowo o kontrolerze. Baterię, Li-ion o pojemności 1560 mAh, będziemy mogli wymienić bez najmniejszego problemu. Nie widać niestety prostej możliwości usunięcia ledów otaczających touchpada. Wielu graczy narzekało na to oświetlenie W DualShocku i choć w nowej wersji kontrolera nie jest ono już tak irytujące, to miło był było gdyby Sony umożliwił jego wyłączenie.

https://www.youtube.com/watch?v=r-rxy1rq2s8

Źródło: iFixit, theVerge

Przeczytaj też

W tym tygodniu