© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Ponad miliard osób w zasięgu 5G do końca 2020 roku!

4 na 10 subskrypcji mobilnych w 2026 roku będzie korzystać z sieci 5G

Zgodnie z Ericsson Mobility Report opublikowanym właśnie przez firmę Ericsson pandemia COVID-19 nie stoi na przeszkodzie w rozwoju technologii 5G. Główne założenia raportu pokazują, że nie słabnie dynamika rozwoju zarówno infrastruktury sieciowej, jak i dostępności urządzeń korzystających z technologii 5G.

Raport przewiduje, że do końca 2020 roku liczba subskrypcji 5G na świecie wyniesie 220 milionów, z czego 175 mln przypadnie na Chiny, czyli prawie 80 procent. Natomiast według prognoz do końca 2026 r. liczba subskrypcji 5G przekroczy 3,5 mld – co według szacunków stanowić będzie ponad 50 procent transmisji danych w sieciach komórkowych w tym okresie.

Za lidera w rozwoju najnowszych technologii sieciowych, odpowiadającego za 11 procentowy wzrost wszystkich subskrypcji mobilnych, uważane są Chiny. Jest to wynikiem wdrażania przez ten kraj narodowej strategii rozwoju, dużej konkurencji wśród dostawców lokalnych usług, a także dostępnością dużej ilości urządzeń działających w sieci 5G.

Za Chinami, z 4 procentowym udziałem subskrypcji 5G wśród wszystkich subskrypcji mobilnych, plasuje się Ameryka Północna. Europa, ze względu na opóźnienia z przydzielaniem częstotliwości pasm dla sieci 5G zakończy rok 2020 z 1 procentowym udziałem subskrypcji 5G.

Fredrik Jejdling, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. Sieci, Ericsson, stwierdza: „W tym roku społeczeństwo wykonało wielki krok naprzód w kierunku cyfryzacji. Pandemia unaoczniła nam, jak wielkie znaczenie dla naszego życia ma komunikacja, i zadziałała jako katalizator szybkich zmian, co zostało również wyraźnie stwierdzone w najnowszej edycji Ericsson Mobility Report.

„Sieć 5G wkracza w kolejną fazę, w której nowe urządzenia i aplikacje w pełni wykorzystają oferowane przez nią korzyści, a dostawcy usług będą nadal rozbudowywać sieć 5G. Sieci komórkowe są kluczową infrastrukturą dla wielu obszarów życia codziennego, a 5G będzie kluczem do przyszłego dobrobytu gospodarczego”.

Źródło: ericsson.pl

Przeczytaj też

W tym tygodniu