© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Huawei dostanie procesory Snapdragon 888? Chińczycy liczą na współpracę z Qualcomm

Czy w nowych telefonach Huawei dostaniemy najmocniejszy procesor Qualcomma? Obie strony liczą, że sankcje im nie przeszkodzą.

Qualcomm szykuje się do premiery najnowszych procesorów Snapdragon 888. Super-wydajne procesory szybko wywołały spore zainteresowanie wśród producentów telefonów.

Wśród chętnych na wprowadzenie nowych procesorów do swoich urządzeń jest też Huawei. Jednak chiński gigant jest wciąż ofiarą wojny handlowej.

Oprócz Huawei chrapkę na nowy procesor mają też inni chińscy gracze: Oppo, realme, Xiaomi, ZTE i Meizu. Nie wiadomo czy sięgnie po niego też Honor.

Po rozwodzie z Huawei plotkuje się, że Honor V40 ma zostać wyposażony w procesory MediaTek Dimensity 1000+.

– Qualcomm jest bardzo zadowolony z pojawienia się nowego uczestnika rynku (red. chodzi o nowych właścicieli marki Honor). Wprowadzi na rynek większy potencjał konsumpcyjny, a konsumenci to polubią. Podoba mi się żywotność chińskiego rynku telefonów komórkowych i mam nadzieję, że Honor może przynieść więcej dobrych produktów. Ale teraz to dopiero początek, a nas czekają rozmowy (z firmą) – komentował plotki Cristiano Amon, prezes Qualcommu.

W przypadku Huawei największy, problemem jest modem 5G. Qualcomm może bowiem udostępniać Huawei swoje procesory, ale z zastrzeżeniem, że muszą to być procesory bez modemu 5G.

Źródło: WhatNext

Przeczytaj też

W tym tygodniu