© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Chiny z rekordową liczbą patentów na Sztuczną Inteligencję. Wyprzedziły USA

Chiny szykują się do prawdziwej rewolucji? Tak gigantycznej liczby patentów dotyczących technologii związanej z Sztuczną Inteligencją jeszcze nie było.

Ponad 110 tys. patentów dotyczących sztucznej inteligencji złożyli Chińczycy w 2019 roku. O sprawie poinformował podczas 7. konferencji World Internet Conference Li Yuxiao z chińskiej akademii badań cyberprzestrzeni.

Jak wyjaśnił przedstawiciel chińskiej akademii badań cyberprzestrzeni to absolutny rekord. Po raz pierwszy Chińczycy złożyły więcej wniosków patentowych od Amerykanów.

Wygląda zatem na to, że Chińczycy rozwijają SI na potęgę, a ich technologia może okazać się żyłą złota. To jednak nie jedyne pole, na którym oba kraje ostro konkurują.

Chiny i USA prowadzą zaciętą walkę w zakresie innych zaawansowanych technologii jak komputery kwantowe czy sieć 5G. Już teraz oba kraje szykują się do rywalizacji nad rozwojem sieci 6G, która ma być nawet 50 razy szybsza od 5G.

– Jako że Chiny radzą sobie coraz lepiej, Stany Zjednoczone postanowiły wdrażać kolejne sankcje handlowe. Chiny chcą jednak zostać niekwestionowanym globalnym liderem w zakresie badań nad SI do roku 2030 – wskazuje magazyn „Komputer Świat”.

Warto przypomnieć, że niedawno Google pochwaliło się testowaniem systemu SI, który mógłby pomóc biegać osobom niewidomym. Natomiast południowokoreańska stacja telewizyjna pokazała prezenterkę, która została stworzona przy pomocy sztucznej inteligencji.

Źródło: Komputer Świat

Przeczytaj też

W tym tygodniu