© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Sztuczna inteligencja zablokuje telefon kierowcy. Google na walce z piratami drogowymi

Google opracowało technologię, która będzie blokować telefony kierowcom. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Google znalazł sposób jak walczyć z piratami drogowymi.Rozwiązanie nosi nazwę „Automated pacing of vehicle operator content interaction”.

Nowa technologia będzie zdalnie blokować telefony, gdy w trakcie jazdy sięgną po nie kierowcy. Rozwiązanie będzie działać z telefonami z systemem operacyjnym Google Android.

Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że dotychczas aplikacje takie jak Apple CarPlay i Android Auto po prostu blokowały klawiatury urządzeń, które są sparowane z pojazdem. A to sprawiało, że z telefonu kierowcy nie mógł skorzystać np. pasażer.

Teraz ma to się zmienić. Podstawowa funkcja dalej będzie polegać na tym, że telefon będzie całkowicie zablokowany, gdy auto się porusza… chyba, że sięgnie po niego pasażer.

Sztuczna inteligencja ma rozpoznać kto sięga po telefon na podstawie zachowania użytkownika. – Takie predykcje nie są wróżeniem z fusów, bowiem kierowcy ze smartfonów korzystają nieco inaczej. Często nie trafiają w odpowiednie klawisze, a ponadto dotykanie ekranu poprzedzone jest – oby – częstym zerkaniem na drogę – wyjaśnia Jerzy Wilczek z portalu Bezprawnik.pl.

Gdy zatem po telefon niezgrabnie sięgnie kierowca, to telefon to wykryje i pojawi się komunikat „Paused for safety”.

Źródło:motohigh.pl /Bezprawnik

Przeczytaj też

W tym tygodniu