© 2020 r. Federal Media Company FMC.
All rights reserved.

© 2020 r. Federal Media Company FMC. All rights reserved.

Kolejny problem z iPhone 12 Mini. Telefon przestaje działać po założeniu szkła ochronnego [VIDEO]

Ochrona wyświetlacza to podstawa. Jednak w nowym iPhone 12 Mini może okazać się to nie lada problemem.

Do klientów trafiły już pierwsze telefony iPhone 12 Mini. Już przed wysyłką na jaw wyszło, że telefony nie będą ładować się z mocą 15W – tak jak większe modele, a tylko 12W przy użyciu ładowarki magnetycznej MagSafe.

Teraz okazuje się, że telefon ma kolejną, znacznie poważniejszą wadę. Klienci zaczęli zgłaszać, że zastosowanie szkła ochronnego sprawia, że odblokowanie telefonu staje się problemem.

Po założeniu szkła ochronnego odblokowanie ekranu poprzez przeciągnięcie palcem od dolnej krawędzi do góry, czy użycie ikony latarki lub aparatu udaje się dopiero po kilku próbach. Telefon przestaje bowiem reagować na dotyk.

Dzieje się tak, gdy telefon leży np. na biurku. Gdy trzymamy go w ręku znowu zaczyna działać prawidłowo.

Jednak gdy oprócz szkła ochronnego zastosujemy też etui to problem może pojawić się również, gdy trzymamy go w ręku. Wygląda to tak, jakby szkło czy etui drastycznie obniżało czułość ekranu. Jednak – co jeszcze dziwniejsze – gdy telefon w szkle i etui jest podłączony do ładowarki, to problem znika.

Na forum MacRumors wątek dotyczący tego problemu ma już ponad 400 wpisów. Użytkownicy forum wskazują, że próbowali stosować szkła różnych producentów, ale problem nie znikał.

Część podejrzewa, że szkło ochronne i etui wywołują problemy z przewodzeniem prądu elektrycznego.

Źródło: MacRumors / Spidersweb

Przeczytaj też

W tym tygodniu